Comet system forum

Discussion forum about Comet system products

Temperature, Humdity,

Pressure Transmitters

and Data Loggers

You are not logged in.

#1 06-02-2012 09:59:00

BezReg
visitor
Registered: 29-05-2007

Chyba komunikácie

Dobrý deň. Doteraz mi dataloger SO121 pracoval bezchybne (od roku 2007). Včera pri pokuse o stiahnutie dát do PC mi vypísal: Chyba komunikace-proc read_eeprom_c(Error: 1). Čo mám urobiť ? Kliknúť na nastavenia sa pritom dá, otvorí sa mi tabulka, kde vidím, že batéria má kapacitu: 29%. Poraďte, prosím. Vďaka. Ing Dúbrava, Bratislava. dukobs@gmail.com, +421905348617

#2 06-02-2012 14:13:17

TomasT
Administrator
Registered: 29-05-2007

Re: Chyba komunikácie

Pokud se hlášení o chybě komunikace vyskytuje opakovaně při pokusu o stažení dat a současně kratší komunikace i měření pracují, mohla by být příčinou slabá baterie. Komunikace s PC je energeticky náročná činnost a slabá baterie ji už nemusí zvládnout. Údaj o zbývající kapacitě baterie je pouze orientační a nepostihuje např. okolní teplotu, při které záznamník pracoval a která životnost baterie rovněž ovlivňuje.
Ujistěte se, že komunikační adaptér je připojen ve vodítkách loggeru až na doraz a že komunikační okénka na adaptéru i loggeru nejsou znečistěna. Pokud je vše v pořádku a máte možnost vyzkoušet novou baterii (Lithiová 3,6V, rozměr AA), udělejte to. Jinak můžete poslat logger kdykoliv k nám na kontrolu, případně výměnu baterie. Rovněž je možné u nás získat pouze novou baterii, pokud se rozhodnete pro výměnu svépomocí. Pro bližší informace o obchodních zástupcích nebo přímo objednání baterie kontaktujte  info@cometsystem.cz

#3 29-10-2018 07:40:55

Martin C.
Member
Registered: 29-10-2018

Dobrý deň,

Mám podobný problém. Pri downloade dát zo záznamníku mi vypíše "Spojení nebylo nalezeno (Error: 1)". Záznamník je pripojený na ethernet sieť, na ping odpovedá, čiže IP by mala byť nastavená správne, batéria je nad 50% (ale nedá sa dostať ani do nastavenia tak neviem presne). Viete mi prosím poradiť, kde by mohol byť problém? Ďakujem.

S pozdravom,

Martin

#4 30-10-2018 11:21:30

support
Member
Registered: 23-08-2017

Dobrý den Martine,

Mohl by jste nám poslat na support@cometsystem.cz tel. kontakt. Problém s komunikací ve Vašem případě nelze přesně určit.

Děkuji, Suppor.

Board footer