Comet system forum

Discussion forum about Comet system products

Temperature, Humdity,

Pressure Transmitters

and Data Loggers

You are not logged in.

#1 06-02-2012 09:59:00

BezReg
visitor
Registered: 29-05-2007
Posts: 31

Chyba komunikácie

Dobrý deň. Doteraz mi dataloger SO121 pracoval bezchybne (od roku 2007). Včera pri pokuse o stiahnutie dát do PC mi vypísal: Chyba komunikace-proc read_eeprom_c(Error: 1). Čo mám urobiť ? Kliknúť na nastavenia sa pritom dá, otvorí sa mi tabulka, kde vidím, že batéria má kapacitu: 29%. Poraďte, prosím. Vďaka. Ing Dúbrava, Bratislava. dukobs@gmail.com, +421905348617

Offline

 

#2 06-02-2012 14:13:17

TomasT
Administrator
Registered: 29-05-2007
Posts: 64

Re: Chyba komunikácie

Pokud se hlášení o chybě komunikace vyskytuje opakovaně při pokusu o stažení dat a současně kratší komunikace i měření pracují, mohla by být příčinou slabá baterie. Komunikace s PC je energeticky náročná činnost a slabá baterie ji už nemusí zvládnout. Údaj o zbývající kapacitě baterie je pouze orientační a nepostihuje např. okolní teplotu, při které záznamník pracoval a která životnost baterie rovněž ovlivňuje.
Ujistěte se, že komunikační adaptér je připojen ve vodítkách loggeru až na doraz a že komunikační okénka na adaptéru i loggeru nejsou znečistěna. Pokud je vše v pořádku a máte možnost vyzkoušet novou baterii (Lithiová 3,6V, rozměr AA), udělejte to. Jinak můžete poslat logger kdykoliv k nám na kontrolu, případně výměnu baterie. Rovněž je možné u nás získat pouze novou baterii, pokud se rozhodnete pro výměnu svépomocí. Pro bližší informace o obchodních zástupcích nebo přímo objednání baterie kontaktujte  info@cometsystem.cz

Offline

 

#3 29-10-2018 07:40:55

Martin C.
Member
Registered: 29-10-2018
Posts: 1

Re: Chyba komunikácie

Dobrý deň,

Mám podobný problém. Pri downloade dát zo záznamníku mi vypíše "Spojení nebylo nalezeno (Error: 1)". Záznamník je pripojený na ethernet sieť, na ping odpovedá, čiže IP by mala byť nastavená správne, batéria je nad 50% (ale nedá sa dostať ani do nastavenia tak neviem presne). Viete mi prosím poradiť, kde by mohol byť problém? Ďakujem.

S pozdravom,

Martin

Offline

 

#4 30-10-2018 11:21:30

support
Member
Registered: 23-08-2017
Posts: 19

Re: Chyba komunikácie

Dobrý den Martine,

Mohl by jste nám poslat na support@cometsystem.cz tel. kontakt. Problém s komunikací ve Vašem případě nelze přesně určit.

Děkuji, Suppor.

Offline

 

#5 02-12-2020 12:46:47

Zbyněk Ledvinka
Member
Registered: 02-12-2020
Posts: 1

Re: Chyba komunikácie

Dobrý den, mám datalogger S0122, včera jsem s ním měřil teploty a úroveň baterie byla 98%. Dnes se pokouším data stáhnout, ale program píše "Communication not found (Error: 1). Na displeji dataloggeru se zobrazila změť znaků, mohu poslat foto. Po odpojení komunikačního kabelu znaky na displeji zůstali, nejde vypnout ani magnetem. Jaký by to mohl být problém?
Děkuji
Z. Ledvinka

Offline

 

#6 03-12-2020 17:42:54

HonzaD
Administrator
Registered: 11-08-2008
Posts: 294

Re: Chyba komunikácie

Dobrý den,

Zašlete svůj dotaz včetně fotky na email support@cometsystem.cz. Případně můžete kontaktovat technickou podporu telefonicky na číslech uvedených na této stránce.


S pozdravem
Honza

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson