Comet system forum

Discussion forum about Comet system products

Temperature, Humdity,

Pressure Transmitters

and Data Loggers

You are not logged in.

#1 17-03-2017 10:20:40

svecmarek
Member
Registered: 17-03-2017
Posts: 3

Synchronizace času MS6D

Dobrý den,

je nějak možné synchronizovat čas na těchto ústřednách. Našel jsem pouze možnost nastavit ručně nebo použít systémové datum, ale to musím být na ústředně připojený. Potřebuji zajistit stejný čas na všech ústřednách a změnu při posunu času na letní.

Děkuji

Offline

 

#2 17-03-2017 11:07:03

HonzaD
Administrator
Registered: 11-08-2008
Posts: 294

Re: Synchronizace času MS6D

Dobrý den,

Synchronizaci času v ústředně je možné provést pouze programem pro měřící ústředny. Při synchronizaci času je nezbytné stáhnout a poté smazat záznam. Při posuvu času by totiž hodnoty zaznamenané v paměti ústředny mohly být neplatné (hodnoty za poslední hodiny by se mohly překrývat).

Pokud máte ústředny vybaveny Ethernetovým rozhraním, doporučujeme použít funkce autodownload v programu pro měřící ústředny. Program pro ústředny necháte běžet někde na serveru. Z jednotlivých ústředen se pak bude stahovat záznam v pravidelných intervalech. V programu je pak možné nastavit, aby docházelo k synchronizaci času v ústředně po stažení záznamu autodownloadem.

Honza

Offline

 

#3 17-03-2017 12:36:35

svecmarek
Member
Registered: 17-03-2017
Posts: 3

Re: Synchronizace času MS6D

Ano používám 5 ústředen s LAN portem a data zasílám do Comet DB. Autodownload jsem nenašel. Znamenalo by to mít spuštěn SW pro měřící ústředny 5x? Jinak SW pro měřící ústředny mám na serveru. Nechce se mi nechávat spuštěnou session s otevřeným SW, dá se to nějak spouštět naplánovanou úlohou?

Marek

Offline

 

#4 17-03-2017 13:14:22

HonzaD
Administrator
Registered: 11-08-2008
Posts: 294

Re: Synchronizace času MS6D

Dobrý den,

Funkce autodownlaod je k dispozici pouze v plné (placené) verzi programu. Její nastavení naleznete v menu Soubor -> Možnosti -> Autodownload. V nastavení komunikace pak zvolíte které ústředny se zahrnou do autodownloadu. Program pro měřící ústředny je nutné mít spuštěný pod uživatelským účtem. Program stačí mít spuštěný pouze jednou aby obsloužil pět ústředen. Autodownload z ústředen se provádí postupně.

Do budoucna předpokládáme integraci měřících ústředen MS55/MS6 do našeho nového uživatelského programu Comet Vision. V programu Comet Vision máme autodownload realizovaný pomocí služby. O bližším termínu přidání podpory do tohoto programu ještě nebylo rozhodnuto.

Honza

Offline

 

#5 17-03-2017 13:52:37

svecmarek
Member
Registered: 17-03-2017
Posts: 3

Re: Synchronizace času MS6D

Nastavil jsem, tak uvidíme. SW nechám spuštěný a budu se jen odpojovat. Děkuji moc za radu a přeji hezký den

Marek

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson