Comet system forum

Discussion forum about Comet system products

Temperature, Humdity,

Pressure Transmitters

and Data Loggers

You are not logged in.

#1 25-11-2007 15:25:23

BezReg
visitor
Registered: 29-05-2007
Posts: 31

Vhodné umístění přístroje pro venkovní měření

Dobrý den,
zakoupili jsme přístroj T7510 pro měření venkovních teplot, atm. tlaku a vlhkosti. Přístroj patrně není určen pro "outdoorové" umístění, mám tedy představu, že přístroj umístím do plastové krabice s tím, že měřící hlavice bude vycházet ven přes gumovou průchodku a LAN kabel a napájecí kabel bude taktéž procházet přes gumovou průchodku do plastové krabice.
Jedná se mi o vhodné umístění pro venkovní měření, moje představa je meteorologická budka na cca 2metrovém stojanu na střeše 8patrového domu. Bude to tak v pořádku pro regulérní měření? Můžete mne prosím ev. nasměrovat, kde sehnat meteorologickou budku a případně informace o vhodném umístění přístroje?

Offline

 

#2 27-11-2007 07:26:36

PetrS
Administrator
Registered: 29-05-2007
Posts: 34

Re: Vhodné umístění přístroje pro venkovní měření

Dobrý den,
pro vaše použití by byl vhdonější přístroj T7511, který má externí sondu teploty a relativní vlhkosti umístěnou na kabelu (standartně délky 1 m, možno až 4 m). Tuto sondu je možné umístit do "Meteokrytu před vlivy počasí" (obj.č.F8000). Co se týká  vhodného umístění, měl by být umístěn 2m nad okolním terénem (ne nad střechou). Podrobnější informace o podmínkách meteorologických měření hledejte např. na internetu, případně se můžete dotázat na meteorologické stanici ve vašem okolí. Nějaké informace o amatérských meteobudkách můžete najít např. na http://www.meteorologie.unas.cz/forum/v … 29c935775b

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson