Comet system forum

Discussion forum about Comet system products

Temperature, Humdity,

Pressure Transmitters

and Data Loggers

You are not logged in.

#1 20-08-2007 10:52:13

ja1st
Member
Registered: 20-08-2007
Posts: 2

Chování software

Dobrý den,
máme nainstalované dva loggery S0122 na jedné síti (oba adaptéry s rozdílnou IP adresou a ke kolizi s jiným zařízením nedochází), software freeware 1.22.9.0 a zaznamenal jsem následující problém:
Stáhnu li data z loggeru č.1, poté vyberu po vyhledání nebo přímo zadám IP adresu (Soubor -> možnosti -> OK) loggeru č.2 a chci z něj stáhnout data,
stáhnu data z původně nastaveného loggeru č.1 stejně mi funguje nastavení loggeru.
Pomáhá buď restartovat software, nebo po výběru cca. 2 minuty počkat (zřejmě nějaký timeout při přestavování virtuálního sériového kanálu ?)
Jde toto nějak odstranit ?


Dále mám dotaz na plnou verzi - umožňuje stahovat a prohlížet data z více loggerů v jednom hlavním okně, případně spuštění více kopií programu ?

Offline

 

#2 20-08-2007 15:29:28

SW
Moderator
Registered: 20-08-2007
Posts: 6

Re: Chování software

Dobrý den,

toto chování bylo způsobeno chybou v programu. Opravená verze (1.24.2.1) je ke stažení na našem webu.

V rozšířeném programu si definujete seznam libovolného množství loggerů (připojených přes sériové porty,  USB, LAN adaptéry nebo modemy) a před každou komunikací si z tohoto seznamu vyberete, se kterým loggerem chcete komunikovat.

Offline

 

#3 20-08-2007 16:40:15

ja1st
Member
Registered: 20-08-2007
Posts: 2

Re: Chování software

A zůstanou mi stažená data z ostatních loggerů např. v tabulce nebo v grafu při prohlížení nově stažených dat - např. pro porovnání a rychlé vyhodnocení ?

Offline

 

#4 21-08-2007 07:04:26

TomasT
Administrator
Registered: 29-05-2007
Posts: 64

Re: Chování software

Předtím stažená data ze všech přístrojů zůstávají samozřejmě uložena na disku v PC a lze je kdykoliv znovu prohlédnout. Pokud ovšem máte na mysli souběžné prohlížení např. dvou grafů z různých přístrojů, tak to zatím možné není. Více kopií programu pro tento účel rovněž nespustíte. Lze si však pomoci exportem dat do Excelu a vytvořením vícenásobného grafu v něm.

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson