Comet system forum

Discussion forum about Comet system products

Temperature, Humdity,

Pressure Transmitters

and Data Loggers

You are not logged in.

#1 11-10-2012 17:31:53

filip
Member
Registered: 11-10-2012
Posts: 2

P8541 a přístup z jiné podsítě.

Dobrý den,
nedokážu se dostat na www rozhraní zařízení z jiné podsítě - přes VPN. Masku mám nastavenu tak, aby i druhá podsíť se do ní vešla.
Mám firmware 4-5-1.21.
Pomůže aktualizace FW? Nebo je problém jinde?
Děkuji

Offline

 

#2 12-10-2012 06:53:45

HonzaD
Administrator
Registered: 11-08-2008
Posts: 294

Re: P8541 a přístup z jiné podsítě.

Dobrý den,

Těžko říci v čem by mohl být problém. Spíše bych se přikláněl k nějakým problémům se směrováním v rámci VPN.

Nejprve bych se asi pokusil navázat spojení s www serverem pomocí telnetu na portu 80. Pokud se TCP spojení nepodaří navázat jednalo by se o problém s VPN. Pokus se však spojení podaří chybu bych hledal spíše v nastavení www prohlížeče, firewallu nebo antivirového software. Možná by bylo vhodné ještě zkusit dočasně vypnout firewall nebo antivirový software.


Ohledně update firmware. V poslední verzi firmware pro přístroje P85xx/P86xx jsme provedli celou řadu změn. Firmware přístroje byl velmi výrazně vylepšen. Pokud nepotřebujete použít program SensorReader, který zatím není kompatibilní s poslední verzí, tak aktualizace fimrware v přístroji bude pro Vás určitě přínosná.


Firmware verze 4-5-5-02 je možné stáhnout z naších www stránek: http://www.cometsystem.cz/produkty/reg-S_P8xxx_FW




Honza

Offline

 

#3 12-10-2012 08:19:24

filip
Member
Registered: 11-10-2012
Posts: 2

Re: P8541 a přístup z jiné podsítě.

Dobrý den,
děkuji za brzkou odpověď.

Zapoměl jsem zmínit, že ping odpovídal a pak jsem zjistil, že i TSensor komunikuje. Tedy směrování v pořádku.

Problém byl v MTU, pomohlo ho na straně snímačů snížit. IPSecový tunele snižuje MTU víc než jsem předpokládal... Takže vyřešeno.

Ad firmware.
Hodnoty teplot jsou vyčítány pomocí software na zakázku, nevím jak je získávání hodnot realizováno. Proto jsem FW měnit nechtěl. Jen si chci udělat online přístup k datům mezi všemi pobočkami.

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson