Comet system forum

Discussion forum about Comet system products

Temperature, Humdity,

Pressure Transmitters

and Data Loggers

You are not logged in.

#26 23-12-2009 00:08:03

ones
Member
Registered: 17-12-2009
Posts: 3

Re: c, c++ kniznica

Bohužel, zřejmě máte pravdu. Testoval jsem teď příklad používající knihovnu libcomcom-0.1 a selže již první, resp. druhé volání API, tj. jakoby logger nebyl vůbec připojen. To je velká škoda. Neexistuje alespoň nějaká částečná shoda v protokolech? Přece pro všechny typy loggerů poskytujete jen jediný univerzální program...
Potřeboval bych připojený logger D4130 alespoň korektně detekovat, stáhnout z něj všechna data (příp. je dekódovat), vymazat paměť a nastavit čas. Bohužel dodávaný software nelze použít jednak kvůli platformě (GNU/Linux) a také kvůli nemožnosti jakékoli interakce s uživatelem (není klávesnice/myš/monitor).

Offline

 

#27 23-12-2009 09:43:43

TomasT
Administrator
Registered: 29-05-2007
Posts: 64

Re: c, c++ kniznica

Komunikační knihovnu pro naše dataloggery bychom měli rádi, ale je to (vzhledem k množství jednotlivých řad přístrojů) složitá záležitost a bohužel v současnosti na to nemáme prostor. Obslužný program je sice jeden, ale obsahuje spojené všechny potřebné komunikační procedury. Základní rozlišení je v komunikačních rychlostech, ale ani pak není protokol shodný, je pouze podobný...
Commeter D4130, domnívám se, neumí nic víc, než co jste v požadavcích vyjmenoval, takže nejde o nějaké jednotlivosti, ale o všechny funkce. Znovu připomínám, že přístroje Commeter nemohou být připojeny k PC trvale a tudíž se bez "ruční" obsluhy neobejdete.

Nebylo by možné v tomto případě použít možné použít některý snímač potřebných veličin a vyčítané hodnoty si zpracovat podle vlastních požadavků? Snímač teploty, vlhkosti a atm. tlaku máme s výstupem RS232 (T7310), RS485 (T7410) i ethernet (T7510). Hodnoty lze vyčítat standardním protokolem MODBUS. Viz náš web (průmyslové snímače řady Txxxx).

Offline

 

#28 12-02-2010 13:03:25

ones
Member
Registered: 17-12-2009
Posts: 3

Re: c, c++ kniznica

Dobrý den,
omlouvám svou opožděnou odpověď z důvodu vytížení jinými projekty v úvodu roku.

TomasT wrote:

Znovu připomínám, že přístroje Commeter nemohou být připojeny k PC trvale a tudíž se bez "ruční" obsluhy neobejdete.
Nebylo by možné v tomto případě použít možné použít některý snímač potřebných veličin a vyčítané hodnoty si zpracovat podle vlastních požadavků? Snímač teploty, vlhkosti a atm. tlaku máme s výstupem RS232 (T7310), RS485 (T7410) i ethernet (T7510). Hodnoty lze vyčítat standardním protokolem MODBUS. Viz náš web (průmyslové snímače řady Txxxx).

Výše jsem se nevyjádřil přesně. Manuální práci s loggerem samozřejmě předpokládám, avšak pouze při sběru dat v terénu, konkrétně inicializaci záznamu na počátku a pak příležitostné opakované zapnutí pro záznam úseku dat na definovaných bodech a vypnutí přístroje po skončení záznamu. Na tuto práci není problém zaškolit obsluhu smile.
Jde mi však spíše o proceduru automatizovaného zpracování dat po návratu z měření v terénu. Řekněme například po týdnu se operátor vrátí a pouze by měl připojit záznamník (a jiné přístroje) k "systému", který by se o vše ostatní postaral. Tento "systém" vyvíjím, a potřeboval bych proto nějakým způsoben vyčíst všechna data ze záznamníku, po kontrole dat vyčistit pamět a zkontrolovat/nastavit přesný čas (který se používá pro synchronizaci s jinak pořízenými daty).

Stávající aplikace nevyhovuje z několika málo důvodů:
- platforma Intel X86 a MS Windows
- pravděpodobně nelze pracovat bez periferií (klávesnice, monitor) a interakce s uživatelem (stisknout F4, popsat manuálně soubor se záznamem, uložit, případně exportovat do čitelné formy)
- není přímá kontrola nad jednotlivými operacemi software a možnost nezávisle a explicitně procházet jednotlivé kroky (stažení dat, mazání dat, nastavení času, ...)

Prozatím jsem testoval starší verzi aplikace COMMETER 1.5(30.01.2001). Ta se zdá použitelnější alespoň z toho pohledu, že ji lze spustit v rámci DOSEmu a komunikace se záznamníkem je funkční. Z příkazového řádku zřejmě obsluhovat nejde, nicméně v rámci DOSEmu bych snad byl této alikaci schopen "vnutit" fiktivní interakci s uživatelem například ve formě sekvence stisků kláves a touto oklikou vlastně naplnit výše uvedené požadavky.
Knihovna a nativní aplikace by byla samozřejmě lepší, ale jestliže ani dokumentace není, zkusil bych to touto cestou. Mimochodem, zjistil jsem, že program COMMETER 1.5 zapisuje pravděpodobně přímo komunikaci do souboru ABB.TXT, což by možná usnadnilo "reverzní inženýrství" komunikačního protokolu... wink

Offline

 

#29 19-04-2010 14:36:26

rehymarek
Member
Registered: 19-04-2010
Posts: 1

Re: c, c++ kniznica

Dobrý den,

také mám zájem o dokumentaci ke komunikačnímu protokolu dataloggeru S6021. Jde nám o vyčtení dat z loggeru a možnost jejich vložení do databáze a následně do info. systému. Vámi dodávaného softwaru to není optimální.
Předem děkuji za kladné vyřízení.

S pozdravem Marek Řehulka

Last edited by rehymarek (19-04-2010 15:36:14)

Offline

 

#30 20-04-2010 07:17:42

TomasT
Administrator
Registered: 29-05-2007
Posts: 64

Re: c, c++ kniznica

rehymarek wrote:

Dobrý den,
také mám zájem o dokumentaci ke komunikačnímu protokolu dataloggeru S6021.
S pozdravem Marek Řehulka

Protokol jsem odeslal na Váš e-mail

Offline

 

#31 14-08-2013 08:05:37

hrom
Member
Registered: 14-08-2013
Posts: 1

Re: c, c++ kniznica

Dobrý den,
prosím o zaslání dokumentace ke komunikačnímu protokolu dataloggeru S3120.
Děkuji.
S pozdravem Marek Hrozníček

Offline

 

#32 08-10-2018 11:21:54

hocker1
Member
Registered: 02-10-2018
Posts: 1

Re: c, c++ kniznica

Dobrý den,
prosím o dokumentaci ke komunikačnímu protokolu k loggeru S3541. Předem děkuji.
Roman Hocke

Offline

 

#33 08-10-2018 14:31:55

MichalV
Administrator
Registered: 18-06-2007
Posts: 132

Re: c, c++ kniznica

Dobrý den,
dokumentace byla poslána na Váš email.

Upozornění:
Komunikační protokol pro dataloggery řady S/R nebyl původně vytvořen pro veřejné šíření a není to bohužel postup "krok za krokem".

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson